Cormedical

Trvalá laserová epilácia

[parenttitle]

Príprava na zákrok:

0 min

Počet sedení:

4 – 6

Dĺžka zákroku:

15 min – 180 minút (podľa ošetrovanej oblasti)

Želaný výsledok:

okamžitý

300 – 375 €

Je veľmi obľúbeným, efektívnym, účinným a dlhodobým spôsobom ako sa zbaviť nežiadúceho ochlpenia kdekoľvek na tele.

 Laserovú epiláciu vykonávame LED diódovým laserom, ktorého hlavica sa prikladá na oholenú pokožku tváre alebo tela ošetrenú gélom určeným k epilácii, vysiela lúč a postupne ničí vlasové cibuľky s vlnovou dĺžkou až 808 nm. 

Počas ošetrenia vníma klient jemné pálenie, pichanie, pocit tepla a miernu bolestivosť. Laser navyše pracuje so všetkými fototypmi pleti a preto pri dodržaní pokynov pri konzultácii nehrozí spálenie alebo iné poškodenie pokožky.

Odstránenie nežiaduceho ochlpenia je možné kdekoľvek na tvári a tele. 

Laserová epilácia odstráni ochlpenie dlhodobo. Znížená bolestivosť zákroku oproti iným epilačným prístrojom je podmienená systémom hlavice so špeciálnym chladením. Konečný efekt sa dostaví väčšinou po absolvovaní 4 až 8 ošetrení. U každého klienta je to však individuálne. Laser ničí chĺpky v rastovej fáze, preto je potrebné ošetrenia opakovať, časový interval je v rozmedzí 6 – 12 týždňov. 

Pred epiláciou sa treba vyhýbať intenzívnemu opaľovaniu. Zimné mesiace sú na ošetrenie najvhodnejším obdobím, pred letom dodržiavajte pokyny, aby ste sa vyhli nežiaducej hyperpigmentácii pokožky.

KOĽKO OPAKOVANÍ LASEROVEJ EPILÁCIE JE POTREBNÝCH?

V závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer, ktorý je približne 4-8 sedení v 6-12 týždňových intervaloch. Výsledok závisí od fyziológie chlpu a časovej fázy rastu chlpu v ktorej sa nachádza. Pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť folikul v jeho aktívnej rastovej fáze, kedy obsahuje najviac farbiva. Niektoré folikuly môžu byť v čase epilácie v aktívnej fáze a iné vo fáze kľudovej. Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť odstránené laserovým lúčom. Táto fáza rastu korienkov (spiacich v čase predchádzajúcej epilácie) nastáva 1-3 mesiace po predchádzajúcom zákroku.

Ceny jednotlivých častí tela:

Ramená: 350 – 375 €

Ramená+podpazušia: 400 – 437 €
Celé dolné končatiny: 1 000 – 1 200 €
Chrbát: 600 €
Chrbát + horná časť ramien: 675 €
Hrudník: 400 €
Hrudník + celé brucho: 172 – 650 €
Predlaktia: 300 – 350 €
Celé brucho: 225 – 300 €
Okolie análneho otvoru: 132 €
Genitálie: 132 €
Horná pera: 66 €
Brada: 106 €
Bikiny: 198 €
Podpazušia: 84 €
Prsty rúk alebo nôh: 20 € / 1 sedenie
Malá oblasť do 10 impulzov: 10 €/ 1 sedenie
Anestetický krém EMLA: od 7 €

Pred výkonom prebehne konzultácia, kde Vám poskytneme podrobné vysvetlenie a informovanie ohľadom výkonu a prípadných komplikácií.

  • tehotenstvo
  • opálená pokožka
  • u ľudí s tvorbou  hypertrofických a keloidných jaziev
  • pri užívaní retinoidov
  • herpes
  • epilepsia.

Pri zákroku často dochádza k iritácii kože, čo sa môže prejaviť začervenaním v epilovanej oblasti. Táto reakcia môže pretrvávať až niekoľko hodín/ dní, po ktorých sama odznie. Veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť aj chrastičky a po ich odpadnutí dočasné hypopigmentácie alebo hyperpigmentácie kože. Tieto zmeny môžu vo veľmi nízkom percente prípadov pretrvávať aj niekoľko mesiacov.

Po zákroku je vhodné ošetrovať miesto epilácie masťou Calcium Panthotenicum a vyhnúť sa slnečnému žiareniu aspoň po dobu 2-3 týždňov.