Cormedical

Rejuvenizácia kože – laserový resurfacing

[parenttitle]

Príprava na zákrok:

30 min

Opakovanie zákroku:

vhodné po 1 mesiaci

Dĺžka zákroku:

15 – 30 min

Želaný výsledok:

po 1 týždni

od 300 €

Ide o tzv. frakčný píling alebo resurfacing (obnovu kožného povrchu) CO2 laserom, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú pokožku. Systém privádza na kožu tisíce tenkých laserových lúčov, ktoré vytvárajú jemné mikroskopické body oddelené neporušenými úsekmi pokožky. Táto neporušená oblasť pokožky slúži ako zásobník pre rýchle hojenie, cieľavedome poškodeného tkaniva laserom. Pri zákroku sa vrchná polovica pokožky odstráni a zvyšné dve tretiny sú ovplyvnené teplom. Obnova buniek sa začína z okolia zákrokom nezasiahnutej pokožky.

Efekt resurfacingu je náhrada poškodenej pokožky novou, mladistvou. Pleť je viditeľne vypnutá, vrásky zjemnené / odstránené a taktiež môžeme docieliť odstránenie pigmentových škvŕn v oblasti tváre a dekoltu. Počet opakovaní ošetrenia je individuálny v závislosti od typu pleti, hĺbky vrások, elasticity kože, veku a iných. Na rejuvenizáciu kože používame na našej klinike laser: MYCROSIS RF CO2 a LUMENIS M22.

Pred výkonom prebehne konzultácia, kde Vám poskytneme podrobné vysvetlenie a informovanie ohľadom výkonu a prípadných komplikácií.

  • akútne akné ,
  • kožné malignity,
  • autoimúnne ochorenia spojivového tkaniva (napr. sclerodermia), herpes a akútne prebiehajúce infekcie a poruchy imunity.

Po zákroku prvých 12 hodín sa pociťuje štipkanie a sťahovanie pokožky. Je to želateľný proces. Je potrebné veľmi často pokožku premasťovať špeciálnym krémom, ktorý odporučí lekár. Dôležité je dodržiavanie hygieny a čistenia pleti podľa pokynu lekára. Pleť by sa prvé dni nemala zaťažovať pleťovým krémom, v žiadnom prípade peelingom a vyslovene sa nesmie vystavovať slnečnému žiareniu, soláriu, saunovaniu a pod.

Odporúča sa pokojnejší režim bež športovej aktivity, aby nedošlo k opuchom. Na pokožke sa po zákroku objavia prejavy začervenania podobné silnejšiemu opáleniu až spáleniu. Pleť môže byť červená až bordová. Tieto prejavy zvyčajne ustupujú do 3 až 5 dní od zákroku. Vytvoria sa mikroskopické  chrastičky, ktoré sa nesmú násilne odstraňovať. V tomto štádiu, cca po 4 dňoch sa môže na pleť naniesť aj make-up. Avšak je potrebné naďalej pleť podľa potreby premasťovať. Po 1 týždni sa môže začať používať bežný pleťový krém.

Aj ďalšie min. dva mesiace  po zákroku je potrebné dodržiavať zvýšenú ochranu pred UV žiarením a používať minimálne krém s ochranou 30 SF na bežný deň aj keď sa nevystavuje pleť slneniu. Pri silnešom pôsobení UV žiarenia, alebo pobyte pri mori a na horách sa odporúča krém s ochranou 50 SF a to aj po uplynutí dvoch mesiacov. Toto by malo byť samozrejmosťou aj pre pleť bez zákroku laserom. Pleť treba ochraňovať pred slnečným žiarením, pretože spôsobuje pigmentácie a zrýchľuje starnutie pokožky.