Cormedical

Rejuvenizácia – Draculo terapia

[parenttitle]

Príprava na zákrok:

30 min

Opakovanie zákroku:

po 1 mesiaci

Dĺžka zákroku:

15 – 30 min

Želaný výsledok:

po 1 týždni

od 99 €

Čo je to PRP Plazma? PRP plazma (Platelet Rich Plasma) je zložitý názov pre jednoduchú a telovlastnú metodiku liečby. Jedná sa o aplikovanie krvnej plazmy obohatenej o krvné doštičky (trombocyty), ktorá sa získava z krvi pacienta a následne sa aplikuje na požadované lokality.

Obrovskou výhodou tejto terapie je fakt, že do tela vpravujete jeho vlastnú látku a žiadne iné cudzie látky. PRP plazma s trombocytmi obsahuje rôzne minerály, protizápalové látky a rastové faktory, ktoré pomáhajú pri regulácií rastu buniek, ich deleniu a množeniu kmeňových buniek. Aktivita kmeňových buniek rozhoduje o celistvosti, hustote a pevnosti kože a teda práve v obnovení procesu regenerácie, produkcie kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej.

Najprirodzenejšou, najbezpečnejšou a najefektívnejšou cestou ako dopraviť tieto regeneračné látky do tela je práve prostredníctvom terapie vlastnou plazmou. Krvnú plazmu aplikujeme injekčne, Vital Injektorom a obkladmi.

Krvná plazma pomáha k omladeniu pleti, zlepšeniu a urýchleniu procesu hojenia rán, po niektorých viac agresívnych estetických zákrokoch, k odstráneniu jaziev, vyplneniu stredne hlbokých vrások a k odstráneniu kruhov pod očami. Je efektívna v boji proti alopecii – vypadávanie vlasov a nápomocná pri procese hojenia vredov a rán.

 Samotnú krvnú plazmu je ale možné obohatiť aj o kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha v predĺžení výsledného efektu na pleť.

Naša klinika používa najnovšiu technológiu spracovania a zapracovania krvnej plazmy, kedy už nie je potrebné plazmu obohacovať o DNA aktivátor na maximalizáciu účinku, ten je zabezpečený už samotnou čistou krvnou plazmou obohatenou o trombocyty.

Drakuloterapia s kyselinou hyalurónovou zabezpečuje dlhodobú hydratáciu pokožky, redukuje vrásky a zmeny na pokožke. Taktiež revitalizuje pokožku, odstraňuje známky starnutia a únavy, zvyšuje pružnosť pokožky, zjednocuje farebný tón a dlhodobo hydratuje suchú pleť. Urýchľuje hojenie a regeneráciu pleti po chirurgických zákrokoch. Je vhodná pre pacientov s rôznymi typmi jaziev, akné, problematickou či povädnutou pokožkou.

 Výsledok účinku plazmaterapie by mal byť viditeľný asi po 2-3 týždňoch od aplikácie séra, stárnutie je spomalené, pokožka je pevnejšia, žiarivejšia a pružnejšia.

 Výsledok vydrží cca 6-8 mesiacov, v závislosti od výberu možností opakovania procedúry a stavu pleti a od toho, či je plazma obohatená o kyselinu hyalurónovú alebo sa využíva len samotná čistá plazma.

 Procedúru je vhodné opakovať pri začínaní kúry v intervale 3-4 týždňoch 2-3 x a následne raz za 6-8 mesiacov.

Pred výkonom prebehne konzultácia, kde Vám poskytneme podrobné vysvetlenie a informovanie ohľadom výkonu a prípadných komplikácií.

 • Akútne infekčné ochorenie spojené s horúčkou,
 • Nádorové ochorenie v štádiu liečby alebo pokročilé nádorové ochorenie,
 • Herpetické ochorenie,
 • Ťažká ischemická choroba srdca,
 • Tromboflebitída a flebotrombóza,
 • Obličkové zlyhanie,
 • Cukrovka inzulinodependantná,
 • Tehotenstvo a kojenie relatívne nevhodné,
 • Užívanie liekov významne riediacich krv – napr. Warfarín,
 • Autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída),
 • Nekompenzovaný vysoký krvný tlak,
 • Stavy po prekonaní mozgovej príhody

Pred a po zákroku drakuloterapie sa neodporúča piť alkohol a fajčiť aspoň 24 hodín pred zákrokom.

3 dni po zákroku sa neodporúča kúpanie v bazéne a saunovanie, pobyt na slnku alebo pobyt v príliš nízkych teplotách.